08~22 MAYIS 2023
İpek Yolu'nun her bir diyarına ulaklar ile haber salındı. Dört bir yandan demir kalpler tek bir hedef uğruna harekete geçti!
Kral Yolu Etkinliği
Silkroad Online Türkiye'nin özel olarak hazırlanmış Event Sunucusunun 2. Etkinliği olma özelliğini taşıyacak olan "Kral Yolu Etkinliği" ile bireysel beceriler yarışacak. Öncelikle en iyi karakter yapılandırmasını hazırlayacak olan oyuncular, ilk 32’ye girmek için mücadele edecektir. Turnaya katılmaya hak kazanan oyuncular arasında düzenlenecek Kral Yolu turnuvası ile en iyi savaşan oyuncular seçilecektir.
Kazananlar nasıl belirlenecek?
Hikaye gereği; Bu etkinlikte ilk olarak oyuncuların eşya seti hazırlama becerisi üzerine bir yarış meydana gelecektir. Daha sonrasında oluşturulacak sıralama ile en iyi eşya puanına sahip ilk 32 kişi etkinliğin 2. Turu olan oyuncular arası savaş (PvP) turnuva aşamasına geçilecektir.

Düzenlenen savaş turnuvası ile katılımcı oyuncular arasında oluşturulacak sıralamada ilk 32 oyuncu birbirinden özel ödüllerin sahibi olacaktır.
Etkinlik İşleyişi
1. Tur: Serbest Zaman
Bu turun temel amacı, 2. Tur aşamasına geçebilmeniz için ihtiyacınız olacak en ideal eşya dizilimini sağlayabilmeniz adına verilen süredir. Bu süre etkinliğin başlangıç tarihinden itibaren 15 gündür.
2. Tur: Turnuva
Etkinliğin ilk aşamasında seçilerek 2. Tur aşamasına yükselen oyuncular, kendi aralarında belirlenecek olan turnuva tablosuna istinaden karşılıklı eşleşme ile PvP savaş turnuvası düzeni alınacaktır.

PvP turnuvasında kazanan oyuncu bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazanacaktır.
Etkinlik ne kadar sürecek?
1.Tur için etkinlik sunucusu 15 gün süre boyunca açık kalacak olup, süre tamamlandığında sunucu 2. Tur için hazırlanmak üzere kapalı konuma getirilecektir.

Sunucu 2. Tur aşaması için yalnızca bu tura geçmeye hak kazanan oyuncular için tekrar açılacaktır. 2. Tur takvimi ve eşleşmeler 1. Tur tamamlandıktan sonra ilan edilecektir.
Seviye ve karakter yapılandırması
Bu etkinliğe özel olarak PvP Keyfini daha fazla yaşayabilmek, daha keyifli bir rekabet olgusu oluşturabilmek için etkinlik sunucusundaki tüm karakterler sadece Çin Irkı ile başlangıç yapacaktır. Aynı zamanda etkinlik süresini daha verimli kullanabilmeniz için tüm karakterler 90 Seviye olarak başlangıç yapacaktır.

Aynı zamanda hikayeye hızlı bir başlangıç yapmanızı istiyoruz, bu nedenle karakter oluşturma esnasında hangi kıyafet tipini seçerseniz; Karakterleriniz 90 seviyeye uygun olarak hazırlanmış eşya seti ile hazır olarak başlangıç yapacaktır. Etkinlik tamamlandığında ise oluşturulan tüm karakterler (kasada ve karakterdeki tüm eşyalar dahil) silinecektir. Bir sonraki etkinlikte yeni bir karakter ile maceraya başlayabilirsiniz!
Parti ve Guild düzeni
Bireysel mücadeleye öncelik verdiğimiz bu etkinlikte Parti kurulması, guild oluşturulması ve akademi düzeni kapalı olacaktır.
PK sistemi
Etkinlik sunucusunda emek verenin galip geleceği bir düzen üzerine hikayeyi oluşturuyoruz. Dolayısı ile olası suistimallerin önüne geçebilmek için PK olmayı bu sunucu özelinde kapatıyoruz.
Sunucu denge yapılandırması
Bu özel sunucuda vakit oldukça kısıtlı, bir an önce en ideal eşya yapılandırmasını düzenleyebilmenize yardımcı olmak amacıyla sunucudaki tüm oranlar Simya şans oranları (Alchemy Rate) ve eşya droplarının oranlarını yükselttik. Özellikle Mühürlü eşyaları fazlası ile görebileceğiz.
Eşya Mağazası (Item Mall)
Daha adil bir etkinlik ortamı oluşturabilmek adına bu sunucu özelinde oluşturacağınız karakterlere Silk transferi yapmanıza izin verilmeyecektir. Dolayısı ile Eşya Mağazası kullanımı kapalı durumda olacaktır.

Ancak belirtmekte fayda var, eşya mağazasından ihtiyaç duyacağınız çoğu eşya eşsiz yaratıklardan ve serbest avlanma modundaki yaratıklardan düşürebilirsiniz! Yani bu özel sunucuda ihtiyaç duyabileceğiniz her şey ücretsiz.
Eşsiz yaratıklar
Tüm eşsiz yaratıkları bu sunucu özelinde, özel eşyalar ile donattık. Karakter yapılandırmanıza ihtiyacınız olacak özel mühürlü eşyalar, Eşya Mağazası ürünleri ve daha fazlası eşsiz yaratıkların içerisinde olacak. Tabi bu rekabeti biraz daha arttırmak adına, etkinlik sunucusu genelindeki tüm eşsiz yaratıkların belirme hızını da arttırdık. Unique avcıları, işte bu haber tam size göre!

Etkinliğin 2. Tur aşamasına yükselecek ilk 32 Oyuncu belirlenirken, sunucudaki en iyi eşsiz yaratık avcısının belirleneceği eşsiz yaratık sıralama 1.’si oyuncumuz, direkt olarak ilk 32’ye dahil olacaktır. Eğer bu oyuncu ilk 32 Oyuncu arasında yer alıyor ise, 33. sıradaki oyuncu turnuvaya dahil edilecektir.

Aynı zamanda 80 Seviye üzeri tüm yaratıklardan Simya için ihtiyacınız olabilecek Astral ve Immortal taşları düşebilmektedir.
Etkinlik Ödülleri
Bu özel etkinlik için birbirinden değerli ödülleri sizler için özenle hazırladık.
Silkroad Online Türkiye
Özel Koleksiyon Figürleri
Monster Abra A5 V19.2 15.6
Oyun Bilgisayarı
+ Tercih edilen Silkroad Online özel koleksiyon figürü
Aryond A32 V1.2 165Hz
Curved Gaming Monitor
+ Tercih edilen Silkroad Online özel koleksiyon figürü
Pusat 7.1 Surround
RGB Oyuncu Kulaklığı
+ Tercih edilen Silkroad Online özel koleksiyon figürü
Silkroad Online Türkiye
Özel Koleksiyon Kutusu
Ayrıca 2. Tur aşamasına geçen
tüm oyuncularımıza 2200 Silk
ve özel olarak hazırlanmış
Silkroad Online Türkiye Koleksiyon
T-Shirt
’ü hediye edilecektir.