Silkroad Online tarihinde bir ilk “Etkinlik Sunucusu”
Lord’un Yükselişi Etkinliği
Bu etkinliğin temel amacı belirlenen tarihler arasında en fazla “Lord Yarkan” eşsiz yaratığını avlamaktır. Avladığınız her “Lord Yarkan” sizlere belirli oranda bir etkinlik puanı kazandıracak ve sıralama bu puana istinaden oluşturulacaktır.

Oluşturulan puan sıralamasına istinaden etkinlik sona erdiğinde ilk 100 Oyuncu birbirinden değerli ödüllerin sahibi olacaktır.
Kazanan nasıl belirlenecek?
Bu etkinliğin kıran kırana bir mücadele şeklinde ilerlemesini ve heyecan dolu bir birincilik yarışı olmasını istiyoruz. Bu nedenle rekabet faktörünü artırmak, küçük bir grup oyuncuların etkinliği domine etmesinin önüne geçebilmek adına etkinlikte puanlama sistemi oluşturulmuştur. Etkinlik içerisinde her Lord Yarkan avlayan oyuncuya belirlenen puan skalasına göre puan verilecektir.

Bu sayede yarışı önden götürüp domine etmek yerine 1 ay boyunca artan bir tempo ile heyecanı zirveye taşımayı hedefliyoruz!
Etkinlik ne kadar sürecek?
Bu etkinlik için sunucu, 1 Ay süre ile açık kalacak olup, süre tamamlandığında etkinlik biterek sunucu tekrar kapalı konuma gelecektir.
Seviye ve karakter yapılandırması
nasıl olacak?
Etkinliğin başında tüm karakterler 1 Seviye olarak oluşturulacaktır. Bu etkinliğe özel olarak maksimum seviye 90 Olarak belirlenmiştir. “Lord Yarkan” etkinliğine özel olarak efsanevi Çin ırkı ile özlem gidermek amacıyla bu etkinlikte yalnızca Çin ırkı karakter oluşturulmasına izin verilecektir.

Etkinlik tamamlandığında ise oluşturulan tüm karakterler (kasada ve karakterdeki tüm eşyalar dahil) silinecektir. Bir sonraki etkinlikte yeni bir karakter ile maceraya başlayabilirsiniz!
Parti ve Guild düzeni nasıl olacak?
Event sunucusunda kıyasıya bir rekabet oluşturmak istiyoruz. Kıran kırana bir eşsiz yaratık avcılığı için event sunucusunda Parti kurulması, guild oluşturulması ve akademi düzeni kapalı olacaktır.

Mevcut oynamış olduğunuz sunucunuzdaki dostlarınız ve guild arkadaşlarınıza bu sunucuda bir süre elveda :) Kısacası bu özel sunucuda herkes tek ve rakip!
PK serbest mi?
Etkinlik sunucusunda emek verenin galip geleceği bir düzen üzerine hikayeyi oluşturuyoruz. Dolayısı ile olası suistimallerin önüne geçebilmek için PK olmayı bu sunucu özelinde kapatıyoruz. Kimse tam Lord ile hesaplaşırken kötü niyetli bir oyuncu tarafından öldürülmek istemez öyle değil mi?
Sunucu denge yapılandırması
Bu özel sunucuda vakit oldukça kısıtlı, bir an önce maksimum seviyeye erişmenizi ve en ideal eşya yapılandırmasını düzenleyebilmenize yardımcı olmak amacıyla sunucudaki tüm oranlar Deneyim Puanı (EXP), Beceri Deneyim Puanı (SP), Simya şans oranları (Alchemy Rate) ve eşya droplarının oranlarını yükselttik.

Yani daha hızlı seviye atlayabilir, daha çok eşya düşürebilir, daha çok parlayan bir silaha sahip olabilir ve eşsiz yaratığa daha kolay meydan okuyabilirsiniz!
Eşya Mağazası (Item Mall) açık mı?
Evet açık, diğer sunucularda erişiminizde olan tüm eşyalar bu sunucuda da eşya mağazası üzerinden alınabilir durumdadır. Etkinlik sonunda tüm karakterler silineceği için Silk ile aldığınız eşyaların da silineceğini hatırlatırız.
Daha fazla detay için rehber konumuza göz atın.
Etkinlik Ödülleri
Etkinlik sona erdiğinde ilk 100 Oyuncu birbirinden değerli ödüllerin sahibi olacaktır.
Lord Yarkan Özel Figürü
+ Koleksiyon Kutusu + 2200 Silk
Lord Yarkan Özel Figürü
+ 2200 Silk
Lord Yarkan Özel Figürü
+ 1100 Silk
4. ~ 10. - 2200 Silk
11. ~ 20. - 1100 Silk
21. ~ 40. - 750 Silk
41. ~ 70. - 500 Silk
71. ~ 100. - 300 Silk
Bonus Ödüller

İlk maksimum seviye - 3300 Silk
Maksimum eşya geliştirme - 3300 Silk
En yüksek karakter puanı - 3300 Silk