Giriş Yap
Kayıt Ol
Silk Yükle
TRSRO Sunucu Saati 05:02:05
Seviye: 110
Doluluk Oranı: %100
Irk: Çin-Avrupa
Krallığın başkenti Pergamon!Ege ve akdeniz bölgesinin tamamını kapsayan büyük bir egemenliğe başkentlik yapmış; Binlerce yıllık tarihi ile medeniyetin, ticaretin, bilim ve sağlığın merkezi, yaşayan bir şehir Pergamon.

Konumu itibari ile Anadolu’nun en batı kesiminde özellikle limanlara olan yakınlığı ile tarih boyunca ticaret yollarında büyük bir önem kazanmıştır.

Tarihin en büyük krallıklarından birisi olan ismini aldığı Pergamon krallığının başkentidir. İlkler şehri olarak anılan bu şehir; Parşomeni, sağlık merkezleri, kaplıcaları, tiyatroları ve kütüphanesi ile tanınmaktadır. Mısırda bulunan tarihin en büyük kütüphanesi beşyüz bin kitaplı İskenderiye kütüphanesinden sonra iki yüz bin kitap ile Dünyanın en büyük kütüphanelerinden birine sahip olma özelliği ile Anadolu’nun ve Mezopotamya’nın tarih boyunca bilim merkezlerinden birisi olmuştur.

Sanat ile şifa kavramını sentezleyerek tiyatro ve müzikaller ile hastalara şifa kaynağı olan Asklepion hastanesinin kapısında bulunan "Buraya ölüm giremez" sözü umut olmuştur. Eczacılığın simgesi yılanlı taş sütunu yine Asklepionda bulunmaktadır.

Günümüzde İzmir ili Bergama ilçesinde bulunan Pergamon antik kenti Unesco tarafından Dünya miras listesine eklenmiştir.
Hemen Kayıt Ol!
Karakter Sıralaması
Guild Sıralaması
Unique Sıralaması
Seviye Sıralaması